Przejdź do treści

PEJCZE I BATY

Rihanna niezwykle trafnie potrafiła wyczuć klimat, kiedy śpiewała w piosence „S&M” o „łańcuchach i pejczach, które ją podniecają”. Praktyki związane z wykorzystaniem wszelkiego rodzaju gadżetów do „wymierzania razów” są zresztą jedną z pierwszych rzeczy, które przychodzą do głowy na hasło „BDSM”. Dla wielu osób, które czują ekscytację na myśl o wprowadzeniu w życie erotyczne praktyk dominacji i sadomasochizmu, posiadanie odpowiedniego pejcza czy batu będzie nieodzowne. Wielu znanych, światowych producentów gadżetów erotycznych specjalizuje się w projektowaniu i dystrybucji akcesoriów zarówno do lekkich pieszczot ciała, jak i mocniejszych uderzeń. To od Twoich indywidualnych preferencji zależeć będzie, na jakie doznania się skusisz.

BDSM – co to znaczy?

BDSM to skrótowiec od słów oznaczających bondage & discipline, (wiązanie i dyscyplina), domination & submission (dominacja i uległość) oraz sadism & masochism (sadyzm i masochizm). Eksperymenty oraz regularne praktykowanie BDSM wiążą się z całą gamą niezwykle intensywnych i ekscytujących doznań, których nie sposób doświadczyć podczas zwykłego, „waniliowego” stosunku. Sama historia BDSM sięga aż czasów starożytnych. W jednym z ważniejszych regionów Sparty, podczas praktykowania kultu Orthii, powszechne było rytualne biczowanie. Najstarszym wizualnym dowodem na istnienie w dawnych czasach praktyk BDSM jest etruski obraz przedstawiający dwóch mężczyzn biczujących kobietę podczas erotycznej gry wstępnej. Nawet w najbardziej znanej „księdze rozkoszy”, Kamasutrze, wspomniane są praktyki polegające na uderzaniu drugiej osoby, celem wywołania podniecenia i satysfakcji seksualnej. Jak widać, same praktyki nie są niczym nowym; jednakże dzięki prężnie rozwijającej się branży erotycznej i gadżetom do BDSM możesz jeszcze lepiej urozmaicić swoje życie erotyczne.

Baty i pejcze – podstawa BDSM

Wydawałoby się, że budowa i zastosowanie pejczy erotycznych będzie bardzo prostą i oczywistą sprawą. Jednak ile form praktyk, osobistych preferencji oraz producentów, tyle jest i rodzajów gadżetów. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak bogaty jest wybór akcesoriów do BDSM.
Podstawowe pejcze posiadają rączkę, umożliwiająca wygodne trzymanie gadżetu, oraz bicz, czyli sznureczki służące do uderzania. Czarny pejcz firmy LELO to gadżet o bardzo klasycznym i jednocześnie ekskluzywnym designie; dzięki przyjemnemu zamszowi, z którego został wykonany, nadaje się zarówno dla początkujących, jak i tych obeznanych z praktykami BDSM. Warty uwagi jest również pejcz producenta Fifty Shades of Grey, wykonany z wysokiej jakości skóry naturalnej, niezwykle delikatnej dla ludzkiego ciała. Ciekawymi produktami są pejcze, które zamiast rączki kończą się korkiem analnym lub dildo. Warty uwagi jest Ekskluzywny szklany korek analny, ogon i pejcz w jednym od producenta ICICLES, wykonany z wysokiej jakości szkła oraz skóry. Godnymi przyjrzenia się są również modele pejczy, które zamiast rączki posiadają wibrator: jest tak w przypadku modelu producenta Scala, 3w1 – OGON, WIBRATOR ANALNY i PEJCZ w jednym. Wibrator, zasilany na baterie, wykonano z bezpiecznego dla ciała, antyalergicznego silikonu medycznego, natomiast bicz – ze skóry ekologicznej. Wielofunkcyjność gadżetu sprawia, że dopasuje się on do wielu, bardzo różnych potrzeb użytkownika.

Również rodzaje batów znacznie różnią się między sobą; w zależności od tego, czy wolisz bardziej intensywne, ekstremalne doznania, czy zależy Ci na jedynie lekkich uderzeniach, ledwo pieszczących skórę, wybór odpowiedniego bata będzie odmienny. Dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z BDSM i nie potrafią dobrze określić granic bólu, polecamy Packę łaskoczącą z piórkiem producenta Boss of Toys. Z kolei wielbicieli mocnych wrażeń z pewnością zadowoli Szpicruta marki Fetish, wykonana z najwyższej jakości eko-skóry.
Świat BDSM jest pełen wielu niecodziennych, niezwykłych doznań. To świat dla odważnych i pewnych swego ciała osób, które nie boją się sięgać po najbardziej wysublimowane i nietypowe środki do osiągnięcia satysfakcji seksualnej.